אילו מחלות מזכות בפטור ממס הכנסה?

ניתן לקבל הטבות רבות וסיוע בכל מיני צורות שונות מהמדינה, כאשר מתמודדים עם מחלות ופגיעות רפואיות מכל מיני סוגים. בין דרכי הסיוע, ישנן הקלות כמו פטור ממס הכנסה שמהווה הקלה משמעותית מאוד. מדובר בהרבה מאוד פרטים ודקויות שהחוק והמערך של הזכאות לפטור מציגים, על פי הנתונים האלו משתקללת התוצאה שמעניקה את הזכאות לפטור, חשוב להתחיל בלהכיר קודם כל איך זה עובד ועבור מי זה יכול להיות רלוונטי.

 

מהו פטור ממס הכנסה

אם אתם לא בטוחים מה הכוונה בקבלת פטור ממס הכנסה בואו ונעשה קצת סדר בדברים, מדובר בהטבת סיוע מהמדינה עבור אנשים שנקבעו להם אחוזי נכות מסוימים. אנשים משלמים לביטוח לאומי במהלך חייהם בדיוק עבור המקרים האלו, בהם יש צורך בעזרה בסיסית וקיומית, פטור ממס הכנסה זהו אחר הדברים שניתנים וזכאים להם אנשים רבים.

 

השפעת מחלות על אורח החיים

ישנן המון סוגי מחלות שעלולות לתקוף אנשים, המחלות החמורות גם בדרך כלל גורמות לפגיעה בריאותית וגם כלכלית. המחלות האלו מצריכות הוצאות כספיות גבוהות אמוד על טיפולים ותרופות, ורבות גם נראה כי זה משפיע על היכולת של האדם לעבור ולהשתכר, בם מבחינת יכולת תפקוד וגם מבחינת זמן ומאמץ שזה מצריך להשקיע.

 

זכאות לפטור בגין מחלות שונות

אחת הדרכים להקל על ההתמודדות של אותם אנשים, זו הזכאות לפטור ממס הכנסה במקרים מסוימים. הפטור ניתן במצבים מורכבים למדי, ולרוב כאשר שיעור הנכות של האדם המדובר מגיעה למאה אחוזים. יש גם מקרים לקבלת פטור כשיש פחות ממאה אחוזי נכות בשקלול של כמה מצבים רפואיים, אך הרבה פרמטרים נכנסים לשקלול של זכאות לפטור.

 

אילו מחלות מזכות בפטור?

  • מחלות פנימיות, ניתוחים באיברים פנימיים – בתחום הזה יש המון מחלות שנחשבות אמוד מורכבות ומסכנות חיים, אלו מחלות כמו לדוגמא, שחפת של בלוטת הלימפה, אשר מביאה שיעור של מאה אחוזי נכות, וזו היא מחלה שמשפיעה על הרבה חלקים בגוף  וקשה מאוד להתמודדות.
  • מחלות דם – המחלות האלו גם נחשבות קשות ומורכבות למדי, מדובר לדוגמא באנמיה כרונית שגורמת לתלות בעירוי דם בתדירות גבוהה. ישנן מחלות שם רבות נוספות שמביאות למאה אחוזי נכות ומצריכות טיפולים רבים ותלות רבה בכך.
  • מחלת הסרטן – בדרך כלל מחלת הסרטן מביאה גם היא לשיעור של כמאה אחוזי נכות, גם אם מדובר בגידול וגם אם מדובר בגרורות.
  • ועוד המון – האמת היא שזו רק ההתחלה, יש עוד המון סוגי מחלות שלא ניתן למנות, אך יכולות להביא לשיעורי נכות גבוהים, ובהתאמה גם להוביל לזכאות לקבלת הפטור ממס הכנסה.

 

יש תהליך לעבור

חשוב לדעת שלא תמיד קבלת הפטור היא אוטומטית, גם בהתמודדות עם מחלות קשות מאוד, הרבה פעמים עדיין צריך לעבור את התהליך המלא של הגשת הבקשה והמעמד מול הוועדה הרפואית ושקלול כל הפרמטרים בכדי לקבוע את אחוזי הנכות ובכך את הזכאויות השונות, מומלץ להיעזר באנשי מקצוע ילוו אתם בתהליך ויעזרו לכם להשיג את הפטור.

מכונה לבדיקת לחץ דם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on telegram
באותו נושא
מחשבות שטרות ובית
משכנתא לעולים חדשים

עשיתם את הצעד ועליתם למדינת ישראל, ומה עכשיו? איך קונים דירה? מקימים בית בישראל? בעוד כמה דקות יהיה לכם את כל המידע שצריך כדי לצאת

קרא עוד »