חיפוש

יוצאים מהגבולות

מתי ביקרתם בעיר נוספת בגרמניה שהיא לא ברלין? נכון, ברלין היא בירתה של גרמניה ובירת העולם מבחינת גיוון החברתי והקהילתי שלה. יש לה יכולת מדהימה להכיל את הכל ואת כולם במקום אחד. אז גרמניה אולי מתחילה בברלין אבל ממש לא נגמרת בה.

 

זה קצת כמו שמלונות בעולם לא מתחילים ונגמרים רק עם מלונות מומלצים באמסטרדם או מלונות בקטניה. אולי חלקכם ביקרתם גם במינכן, בירת האוקטוברפסט (כמובן שמינכן היא לא רק אוקטוברפסט, אלא הרבה מעבר, אבל אנחנו זורמים עם המחשבה הראשונה שלכם בנוגע אליה). אבל כאן כנראה אתם תעצרו, כי לא יצא לכם להכיר עוד ערים בגרמניה.

מה נגיד על זה? חבל. המדינה החזקה של האיחוד האירופי מחכה שתבקרו בה באמת ותכירו את שלל הערים שלה, שלכל אחד מהם יש משהו ייחודי משל עצמו. אנחנו ניקח אתכם לסיור קצר ברחבי גרמניה, על מנת שתוכלו להחליט בעצמכם איפה לבקר ומתי מתחילים לחפש מלונות בדורטמונד.

 

 מה אם נתנשק, סליחה נטייל קצת

את ברלין אנחנו נשאיר לכם לחקור לעומק לבד ונמשיך לעבר ערים אחרות בגרמניה,  כמתוכנן.

 

 מינכן

בירת מחוז בוואריה, עיר המוכרת לכל העולם בזכות אוקטוברפסט שהוא פסטיבל בירה שנתי בגרמניה וגם תודות לקבוצת כדורגל עתירת הכוכבים שלה – באיירן מינכן. מדובר בעיר גדולה, מרשימה, מלאה במוזיאונים ועוד מקומות מעניינים אחרים, שהתברכה גם בטבע מיוחד במינו שעוטף אותה.

כל העיר מלאה במבנים בסגנון ניאו גותי שכה מאפיין את גרמניה. תתחילו את הטיול שלכם במראינפלאץ, כיכר המרכזית עם מבנה העירייה היפה שלה. לא רחוק משם, ברחוב שנקרא Platzl, תמצאו את סיבת הגאווה הלאומית של גרמניה – את מבשלת הבירה הגדולה בעולם.

אבל כאן הסיבות לגאווה לא נגמרות. יש פה גם רובע BMW. כן, אתם לא טועים, מותג הרכבים המוכר והיוקרתי. מפעל המותג נמצא כאן, במינכן. וזה עוד מבלי להגיד מילה אחת על כל הכנסיות המרהיבות שתמצאו פזורות בכל העיר. אה והאלפים, אסור לשכוח את האלפים, אי שם במרחק מה.

 

 פרנקפורט

הידעתם שבפרנקפורט נמצא שדה התעופה בין הגדולים באירופה, שדרכו עוברות המון טיסות קונקשן? עכשיו אתם יודעים. פרט לעניין כה חשוב זה, פרנקפורט הוא גם מרכז כלכלי גדול מאוד בגרמניה ויש פה הרבה מאוד פעילות כלכלית שמתנהלת מאחורי הקלעים. בפרנקפורט תמצאו גם את ביתו של גתה, תוכלו לגלות עוד קצת מידע על תולדת כדור הארץ במוזיאון Senckenberg, לעלות לתצפית של מגדל טלוויזיה ולגלות נוף יפה במיוחד.

 

 המבורג

באופן אולי מעט מפתיע ואולי לא מפתיע בכלל, המבורגר מוכרת כעיר שמארחת מופעים ופסטיבלים רבים. פרט חשוב נוסף דווקא מהיסטוריה של העיר, זה שמלכים לא שלטו בה אי פעם, המבורג הייתה עיר חופשית כבר משחר הימים – דבר שהוא מאוד לא אופייני לשום עיר בעת העתיקה.

מה תוכלו לראות בה? כמובן את בניין העירייה המפואר שלה (כן, יש להם קטע בגרמניה לתת לעיריות לשכון במבנים יפים להפליא), את הנמל של המבורגר (בכל זאת מדובר בעיר נמל הגדולה בגרמניה), את אגם אלסטר ועוד כמה כנסיות עם סגנון בנייה שכה מאפיין את גרמניה.

 

 קלן

העיר המועדפת עלינו, אבל אל תתנו לנו להשפיע עליכם בעניין. פרט להיותה ממוקמת בצורה אסטרטגית מדהימה לטיולים במדינות השכנות – הולנד ובלגיה, מדובר בעיר יפה במיוחד. גולת הכותרת שלה היא כמובן מבנה הכנסייה המרכזי המפורסם בכל העולם – הלא הוא Dome. מעבר לזה קלן שומרת על המון מאפיינים של ימי ביניים בעזרת מרכז העיר שלה.

תוכלו לבקר במוזיאון השוקולד (נשמע לנו חלומי), לראות איפה בדיוק המציאו את מי קולון (עכשיו אתם יודעים למה מי קולון נקראים ככה), בנוסף יש פה גן בוטני יפהפה, בין הישנים באירופה וגם גן חיות שנוסד לו אי שם ב – 1860.

 

 דורטמונד

נסכם עם דורטמונד, אחרי ששלחנו אותכם לחפש בתי מלון דווקא בה. כמובן שבניין העירייה הוא המקום הראשון לבקר בו, מגדל הנשר, כנסיית מריה הקדושה, מגדל טלוויזיה עם תצפית לכל העיר, מוזיאון הבירה וארמון אחד מדהים – ווסבורג אנהולט. וזה, מטיילים האמיצים שלנו, רק מתחיל את ההכרות שלכם עם גרמניה שהיא מעבר לגבולות עיר הבירה ברלין.

המבורג

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
קוף
מה הקשר לשזיפים?

איים בתאילנד זה כיף, אבל נדמה שביקרנו כבר בכולם. קופיפי – היינו, פוקט – ביקרנו עשרות פעמים, קו סמוי – חרשנו עוד בטיול של אחרי

קרא עוד »